Doğu Karadeniz Yaylaları Turu
Çamlıhemşin/Rize, Türkiye
Booking Options
Date Select
Who No. Price
Adults 5,350 ₺
Child 0 ₺

Total 5,350 TL
Deposit Now 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Doğu Karadeniz Yaylaları Turu
Description

FIRTINA VADİSİ YAYLALAR TURU
Dünyanın korunmada öncelikli 200 ekolojik bölgesi arasında bulunan Fırtına Vadisinin en önemli özelliği, dünyada sayısı çok azalmış olan “doğal yaşlı ormanların" zengin yayılış göstermesidir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) 1999 yılında, Avrupa'nın biyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 orman alanını belirlemiştir. Türkiye'de yer alan bu alanlardan biri de Fırtına Vadisi'dir.

Doğu Karadeniz yayla gezimiz; çok az araç kullanıp, koşuşturma ve gürültüden uzak, tamamen doğal ortamlar içerisinde geçireceğiniz bir hafta sunacak. Gezilecek bölgenin bütün doğal güzelliklerini doyasıya yaşayabileceğiniz, buzul göllerinde ve derelerinde yüzüp, yağmur ormanlarında tıpkı tropikal bölgelerde olduğu gibi yürüyüşler yapacağınız özel bir yayla turu sizleri bekliyor.

Yayla gezisi süresince geçireceğiniz bir haftalık zamanda, yöre insanını en iyi şekilde tanıyabilecek, onların o kıvrak zekâlarının yansımalarına tanık olacaksınız. Laz ve Hemşin kültürünü, atışmalı şarkıları, horon’un en havalı figürlerini, Karadeniz şarkılarının insanın ruhuna dokunan yanlarına ve daha birçok güzel anıya sahip olacaksınız. Özellikle Fırtına'nın Yaylalarında, Kaçkar Eteklerinde yerel temaslar ile bolca deneyim yaşayacağınız olanaklar sağlayacağız. İnanılmaz doğa güzellikleri, bolca yeşil bolca oksijen, en önemlisi kentten kaçış ve kalabalıktan uzak olmayı vaat ediyoruz :)

Kurulduğumuz ilk günden beri ilkemiz kendimizi sürekli yenilemek oldu. Doğu Karadenizli olmamız, 20 yılı aşkın süredir bölgede deneyim kazanmamız ve ufkumuzu Batılı standartlar ile belirlemeye çalışmamız ve samimiyetimiz en büyük artılarımız diye düşünüyoruz. Bunlardan dolayı sadece bir bölge gezisi değil; doğa ve yayla yaşamının birçok katmanını sizlere tanıtmak ve yaşatmak arzusundayız.

Pandemi süreciyle birlikte ciddi bir şekilde değişen gezi kültürü, bizim halihazırda 20 yıldır uyguladığımız bir sisteme döndü :) Bütün özlemlerimizi maksimum 10 kişilik gruplarla, en önemlisi istersen 1 kişiye bile telaş ve koşturmacadan uzak, rahat ve en önemlisi yavaşça, sindire sindire gidereceğiz.

Uçsuz bucaksız yaylalarda gezerken sosyal mesafenin kralını uygulayacağız :)

Bununla ilgili hazırladığımız yazı;


Kısa Program:
1. GÜN CUMARTESİ> TRABZON – FIRTINA VADİSİ – ORMAN YÜRÜYÜŞÜ – AYDER
2. GÜN PAZAR> ELEVİT YAYLASI – ÇAT YAYLASI – KİTO YAYLASI – BADARA YAYLASI
3.GÜN PAZARTESİ> HUSER YAYLASI – AVUSOR YAYLASI – BÜYÜKGÖL – PERİ YAYLA
4.GÜNÜ SALI> KAVRON – ÇENGOVİT GÖLLERİ – ÇAYMAKÇUR YAYLASI
5.GÜNÜ ÇARŞAMBA> FINDIKLI – HACIMEMET TOBA – ÇAĞLAYAN – MENCUNA ŞELALESİ
6.GÜNÜ PERŞEMBE> SAMİSTAL – HAZİNDAK YAYLASI – POKUT YAYLASI
7.GÜNÜ CUMA> TAR DERESİ – BULUT ŞELALESİ – CİNCİVA – TRABZON

Detaylı Program
1. GÜN CUMARTESİ> TRABZON – FIRTINA VADİSİ – ORMAN YÜRÜYÜŞÜ – AYDER

Doğu Karadeniz Yayla turumuza, grubumuzu sabah Trabzon’da karşılayarak başlıyoruz. Rotamız Fırtına Vadisi.. Vadi izlenimi ve küçük fotoğraf molaları sonrası Ayder Yaylasına ulaşıp otelimize eşyalarımızı yerleştirdikten sonra öğle yemeğini yiyoruz. Yemek sonrası Ayder sırtlarında tropikal ormanlar içerisinde 2-3 saatlik patikadan çok keyifli bir yürüyüş yapacağız. Akşam kaplıca keyfi yapabilir ;)  

2. GÜN PAZAR> ELEVİT YAYLASI – ÇAT YAYLASI – KİTO YAYLASI – BADARA YAYLASI
Fırtına Vadisi gezisine devam ediyoruz. Vadinin ana kollarından Çat vadisi keşfindeyiz bugün. İlk olarak Elevit Yaylasına çıkacağız. Burada bir saatlik yayla içinde yürüyüşümüz olacak. Ardından Çat Yaylasına çıkıp kısa bir fotoğraf molamız olacak. Çat Kemer Köprüsünde mola ile öğle pikniğimizi yapabiliriz. Devamında Kito Yaylasına çıkacağız. Yayla’da yapacağımız keyifli bir yürüyüş olacak. Son olarak akşam güneşi ile Badara Yaylasını gezeceğiz. Yaylanın etrafında keyifli bir yürüyüş olacak.

3.GÜN PAZARTESİ> HUSER YAYLASI – AVUSOR YAYLASI – BÜYÜKGÖL – PERİ YAYLA
Bugün Kaçkar dağını tam karşıdan gören ve gezeceğimiz rotaları avucunuzun içine almış gibi görebileceğimiz bir yayla gezisi yapacağız. Huser Yaylasına araçla ulaşıp 360 derece manzara eşliğinde dorukları, vadileri sizlere tanıtacağız. Ardından buradan Avusor Yaylasına geçeceğiz. Yayladan Büyükgöl’e üç saatlik bir yürüyüş yapacağız. Avusor Gölü her açıdan muhteşem manzara sunan çok özel yerlerden biridir. Dönüş yolunda Peri Yaylasında kısa bir yürüyüş yaparak günü sonlandırıyoruz.

4.GÜNÜ SALI> KAVRON – ÇENGOVİT GÖLLERİ – ÇAYMAKÇUR YAYLASI
Doğu Karadeniz’in en büyük yaylalarından biri Kavron Yaylasına araçlarımızla çıktıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. Haftanın en zorlu yürüyüş günlerinden biri… Alpin çayırları ve zaman zaman sağımızdan ve solumuzdan akan derenin sesi ile birlikte 3000 metre yükseklikteki buzul göllerine çıkacağız. Yaklaşık 2 saate Cengovit Gölleri’ne, oradan yarım saatlik yürüyüşle Karadeniz Gölüne ulaşıyoruz. Göller gezisi sonrası aynı rotadan yaylaya geri dönüyoruz. Yürüyüşü sevenler için Çaymakçur Yaylasına inmek mümkün.

5.GÜNÜ ÇARŞAMBA> FINDIKLI – HACIMEMET GÖLETİ – ÇAĞLAYAN – MENCUNA ŞELALESİ
Bugün daha aşağılarda hatta sahil bölgesine yakın bir gezi yapacağız. Önce Fındıklı ilçesinin Arılı deresine gideceğiz. Fındıklı Doğu Karadeniz’in birçok açıdan gözbebeği. Burada yapacağımız kısa fotoğraf çekimleri sonrası Hacimemet Toba dediğimiz orijinal adı Picxala olan derenin harika bir göletini görecek ve yüzeceğiz. Devamında Çağlayan vadisini göreceğiz. Buradan Arhavi ilçesine geçerek Mencuna şelalesini yürüyeceğiz. Gezeceğimiz her bir yer oldukça ilginizi çekecektir.

6.GÜNÜ PERŞEMBE> SAMİSTAL – HAZİNDAK YAYLASI – POKUT YAYLASI
Kaçkar dağlarının ve Fırtına vadisinin en güzel sırt yürüyüşlerinden birini yapacağımız bir parkura doğru yol alıyoruz. Samistal Yaylasından Hazindak Yaylasına harika bir yürüyüş yapacağız. Samistal yaylasından antik patikaları kullanarak Hazindak Yaylasına müthiş bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün son bölümü orman içerisinde ve taş döşeli yollarda olacak. Hazindak Yaylası oldukça güzel bir yayla, inanıyoruz çok seveceksiniz. Burada vereceğimiz piknik sonrasında Pokut Yaylasına devam edeceğiz. Pokut ve Sal Yaylalarını gezip günbatımı ışığında Kaçkar ve Vadi manzarası izleyeceğiz.

7.GÜNÜ CUMA> TAR DERESİ – BULUT ŞELALESİ – CİNCİVA – TRABZON
Bugün gezimizin son günü. Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak kısa bir araç yolculuğunun ardından Tar Deresi ve Bulut Şelalesi gezilerimizi yapacağımız bölgeye ulaşıyoruz. Sonrasında birçok filime plato olan Çinciva köyü ve tarihi taş köprüleri geziyoruz. Fırtına Vadisinde yapacağımız çevre gezileri ardından Trabzon'a doğru hareket ediyoruz.

Gezinin Görsel Özeti 
Tur albümünü yukarıda kayan fotoğraflarda veya Facebook sayfamızın albümlerinden görebilirsin:
Albüm 1  / Albüm 2 / Albüm 3 / Albüm 4 


Ödenek: 5250 TL (Nakit tur fiyatı) - 5350 TL (KK tek çekim)*  
Single Konaklama Farkı: 1190 TL
Çocuk Fiyatı: 2800 TL*
*Çocuk fiyatı 06-12 yaş aralığında ve iki ebeveyn yanında kalmak koşuluyla geçerlidir. 

Neler Dahil?
-Trabzon'da başlayıp Trabzon'da bitecek bütün ara transferler,  
-6 Gece Yayla Otelinde Konaklama
-6 Kahvaltı, 6 Akşam yemeği,
-Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
-Öğlen yemekleri,

Konaklamalar
6 gece Ayder’de Natura Otel, Zafran Otel, Oris Ahşap Otel..vb (Banyo-tuvaletli odalar)

Not: Pandemi dolayısıyla tesis kapasitelerinin durumuna göre bölge değiştirmemek ve eş değer tesis sunmak koşuluyla değişiklik yapılabilir.

Ulaşım
Yeni süreçle birlikte ulaşım alanında da bazı değişiklikler oldu. Öncelikle biz yine her zamanki gibi minibüslerle hareket edeceğiz, orada bir değişiklik yok :) Buradaki en önemli fark araç kapasitelerini maksimum 10 kişiyle sınırlandırmak olacak. Evet, bundan sonraki tüm Doğu Karadeniz turlarını maksimum 10 kişiyle gerçekleştireceğiz.

Burada unutulmaması gereken en önemli süreç HES kodunuz olacak. 18-65 yaş aralığındaki katılımcılarımız yalnızca HES kodu ile seyahatini gerçekleştirebilmektedir, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz ise "Seyahat İzin Belgesi" ile turlarımıza katılabileceklerdir.

Tur araçlarımızda tüm katılımcılar için yeterli sayıda paketli maske, eldiven ve dezenfektan bulundurulacağını söylemeye bile gerek yok :)

Grupla buluşma saatlerimiz;
Cumartesi sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Trabzon havaalanından hareket etmiş olacağız.
Dönüş günü ise, Cuma akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Normal koşullarda bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle gelenler otogarda, kendi aracıyla gelenler belirleyeceğimiz buluşma noktasında karşılanır.

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Perşembe yola çıkış ve dönüş için, Cuma akşam yine 19.00 ve sonrası Trabzon hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

Kendi aracınızla ulaşım için;
Gerçekleştireceğimiz programa kendi aracınızla da dahil olabileceksiniz. Bunun için bizlere önceden bilgi vermeniz durumunda aracınıza özel park yeri ayarlayabileceğiz.

Rehberler
Ekibimiz, sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır.
Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hâkimdirler. Anlatılacak bilgi çok olduğundan dolayı daha önce turlarımıza katılan ve ikinci kez gelen katılımcılar bazen "bu anlattıklarını önceki turda anlatmadın" diye rehberlerimize sitemde bulunmaktadırlar :)
Ayrıntılı gezi ve anlatım için bizi tercih etmenizde bir nedeni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.

Gerekli Malzemeler:
Hazırlıkla ilgili ayrıntılı tüm bilgilere Çantamda Neler Var linkinden de ulaşabileceğiniz gibi aşağıdaki liste de sizlere yardımcı olacaktır

Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)
Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde Ayder’de giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)  
Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon )
Mayo (Buzul göllerine, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
Fotoğraf makinesi

Önemli Hatırlatma-Lar :)

*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. 
**Gezi ile ilgili paylaşımlarımızı sıcağı sıcağına takip etmen için
İnstagram hesabımız; https://www.instagram.com/icimdekigocebe/ 

Ayrıca, #içimdekigöçebe #HerkeseKaradeniz #tamzaratur #HerAdımBiziYakınlaştırır hasthag'lerini de paylaşımlarınızda çokça kullanınız.. Bakarsınız bir sürprizle karşılaşırsınız ;) 

Facebook Beğeni Sayfası

Twitter Hesabımız

YouTube Sayfamız

TamzaraTur İnstagram hesabı

İçimdekigöçebe İnstagram hesabı (Aktif)

Telegram Kanalımız

WhatSapp Duyuru Grubu

WhatSapp İletişim

Policy & Terms

*Turumuz maksimum 8 kişiyle yapılır. Minimum 6 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Turlarımız butik tur formatından ötürü az katılımcı ile gerçekleştiği için, en erken yapılan ödeme sırasına göre kayıtlar kesinleştirilir. Elinizi çabuk tutmakta fayda var :)
*Kayıt aşamasında tur bedelinin %30'u kaparo olarak alınır. Tura en geç 30 gün kala kalan ödemeler tahsil edilir.
*Katılımcılar, kendi adlarına yaptıkları kayıtlarını tura 10 gün kala bir başka kişiye devredebilir.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Rezervasyon iptallerinde;
-Turdan 30 gün öncesine kadar ücretin tamamı iade edilir.
-15 günden fazla süre kala yaşanan iptallerde konaklama ön ödemeleri, sigorta, hizmet bedeli, vergi vb. tutarlar düşüldükten sonra kalan tutarın %75'i iade edilir.
-Turun başlamasına 10 gün kala yaşanan iptallerde ise iade yapılmaz
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Payment Options

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Days : 7 | Nights : 6


Inclusions


 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Akşam Yemeği
 • Kahvaltı
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Ara Transferler
 • Tüm konaklamalar
 • Milli park giriş ücreti

Exclusions


 •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
 •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
 •     Öğlen yemeği    
 •     Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra giderler    
Write Review x

Please Note : Once review added cannot be deleted or updatedAdd to wishlist

Need Assistance?

0212 251 98 64 / 05054970578Related Tours