Trans Kaçkar Turu
Çamlıhemşin/Rize, Türkiye
Booking Options
Date Select
Who No. Price
Adults 3,650 ₺

Total 3,650 TL
Deposit Now 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Trans Kaçkar Turu
Description

Unutulmaz Bir Zirve Deneyimi
Kaçkar Dağı 3937 metre yüksekliğiyle ülkemizin dördüncü yüksek dağıdır. Kaçkar Dağı ve silsilesi, sahip olduğu doğal ve kültürel değerlerle dünyanın korunması gereken en önemli 200 ekolojik bölgesinden biri ilan edilmiştir.

Türkiye'de aktüel buzul aşındırmasının görüldüğü ender yerlerden biri olan Kaçkar Dağı ve çevresi, fauna açısından da oldukça zengindir. Özellikle dünyanın en önemli yırtıcı kuş göç yolunun bu bölgeden geçmesi, bölgeyi adeta bir yırtıcı kuş cennetine dönüştürmüştür. Bölge flora açısından 2500 bitki çeşidini barındırmaktadır. Bunlardan 300 çeşidinin sadece Türkiye'de 160 çeşidinin de sadece Kaçkar Dağları'nda yetiştiği tespit edilmiştir. Ayrıca literatürde Türkiye'nin tek ılıman kuşak yağmur ve sis ormanları (boreal) olarak tanımlanan, Doğu Karadeniz'in Doğal Yaşlı Ormanları, biyolojik çeşitlilik bakımından eşsiz doğal zenginlikler sunmaktadır. 

Ölmeden önce yapılması gereken yüz şeyi say deseler Trans Kaçkar Zirve programı bu listenin ilk onuna girer mutlaka.. Zirve turumuzda Kaçkarların en bakir patikalarından bulutların arasına ulaşmış olacak; ayrıca Kaçkar rotasındaki vadiler, buzul gölleri, dereler, şelaleler, çiçekler ve zirvelerin bütünlüğü ile unutulmaz bir dağ deneyimi yaşayacaksın :)

3937 metre hemen gözünüzü korkutmasın, herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkesin katılıp rahatlıkla başarabileceği çok özel bir zirve programından bahsediyoruz :) Ağırlıklı olarak yıl boyunca pasif ofis yaşamında olan, yani profesyonel 'dağcı' olmayan katılımcılarla birlikte bu deneyimi yıllardır yaşıyoruz. Senin de bize katılıp bu deneyimi yaşaman için illa 'dağcı' olman gerekmiyor :)

Kısaca Plan:
1.GÜN PAZAR> TRABZON – FIRTINA VADİSİ – ÇAT VADİSİ - AYDER
2.GÜN PAZARTESİ> KAVRON YAYLASI VE KAÇKAR KUZEY YÜRÜYÜŞÜ- AYDER
3.GÜN SALI> KAVRON – CENGOVİT GÖLLERİ – NALETLEME GEÇİDİ - OLGUNLAR
4.GÜN ÇARŞAMBA> OLGUNLAR – NASTAF YAYLASI - DİLBERDÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ - KAMP
5.GÜN PERŞEMBE>  DENİZ GÖLÜ – KAÇKAR ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ - KAMP
6.GÜN CUMA> NASTAF YAYLASI – OLGUNLAR-YUSUFELİ –AYDER
7.GÜN CUMARTESİ> AYDER – ÇEVRE GEZİSİ - TRABZON

Tur Programı:
1.GÜN PAZAR> TRABZON – FIRTINA VADİSİ – ÇAT VADİSİ - AYDER
Trabzon’da grubu karşılıyoruz. Yol üzerinde kısa bir öğle yemeği molası verdikten sonra Fırtına vadisine doğru hareket edeceğiz. Çat vadisi ve Konaklar bölgesini kapsayan keyifli bir geziyle Karadeniz'in havasını solumaya başlıyoruz. Sonrasında vaktimiz kalırsa Tar Deresi ve Bulut şelalesine kısa bir yürüyüş yapabiliriz. Gün bitiminde Ayder yaylasına çıkıp tesisimize yerleşiyoruz..
Yürüyüş Süresi: 2 saat - Araç Yolculuğu: 3 saat

2.GÜN PAZARTESİ> KAVRON YAYLASI – KAÇKAR KUZEY YÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ – AYDER
Bugün Kaçkar dağlarına alışma ve zirvenin kuzey yüzünü göreceğimiz özel bir gün olacak. Zirve çıkışı sırasında belli bir yüksekliğe alışılması gerektiğinden Kaçkar'ın kuzey yüzüne yaklaşmak en ideal plan olacaktır. Kavron Yaylasından başlayacak yürüyüş, iki saatlik süre sonunda Öküz Çayırı dediğimiz bölgeye ulaşmamızı sağlayacak. Burada İsimsiz Gölü ve Menderesleri gezdikten sonra Kaçkar kuzey buzullarını ve ana zirvenin kuzey fotoğraflarını çekip Kavron Yaylasına döndükten sonra Ayder'e ineceğiz..
Yürüyüş Süresi: 4 saat - Araç Yolculuğu:1 saat

3.GÜN SALI> KAVRON – CENGOVİT GÖLLERİ – NALETLEME GEÇİDİ - OLGUNLAR
Erkenden yürüyüşe başlıyoruz. Kaçkar dağı geçiş yürüyüşü, yani Trans Kaçkar yürüyüşü Kavron yaylasından başlayacak. Önce 2 saatlik bir yürüyüş ile Cengovit göllerine ulaşacağız. Buradan Karadeniz gölü eteğinden Naletleme geçidine çıkmış olacağız. 3200m yükseklikteki geçidi aşıp Laz Poğarında bir öğle kumanya molası vereceğiz. Bundan sonrası artık iniş şeklinde olacak. Dobaye Yaylası üzerinden Meretet (Olgunlar) köyüne ulaşacağız. Ortalama 8 saatlik bir yürüyüş ile transı bitirmiş olacağız. Gün bitiminde Olgunlar’da pansiyonda dinlenmeye çekiliyoruz.
Yürüyüş Süresi: 8 saat - Araç Yolculuğu: 1 saat.

4.GÜN ÇARŞAMBA> OLGUNLAR – NASTAF YAYLASI - DİLBERDÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ - KAMP
Nispeten rahat, tırmanış öncesi antrenman niteliğinde bir gün olacak. Meretet (Olgunlar) Köyünde direkt pansiyonumuzdan saat 10.00 dolaylarında yürüyüşümüz başlayacak. Köy sınırından başlayan yürüyüş, rahat bir parkur ve yavaşça yükselen harika Alpin manzaralar içeren bir şekilde gerçekleşecek. Parkurda Nastaf Yaylasını geçtikten 4 saat sonra Dilberdüzü kamp alanına ulaşacağız. Öğle pikniğini kamp alanımızda alacağız. Hazır olan kampımıza yerleşip ertesi güne güç topluyoruz. Akşam yemeğinde zirve ile ilgili bilgilendirme ve ertesi günün planını detaylıca görüşeceğiz. Erkenden uyuyup dinlenmeye geçeceğiz. Yürüyüş Süresi: 4 saat

5.GÜN PERŞEMBE> DENİZ GÖLÜ – KAÇKAR ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ - KAMP
Kaçkar güney tırmanışı için sabah saat 06.00’da yola çıkıyoruz. Bir saat sonra Deniz Gölüne varmış olacağız. Göl ülkenin en yüksek buzul gölüdür. Sadece bu Deniz Gölü manzarasını izlemek için bile bu bölgeye gitmeye değer. Gölde kısa bir mola vereceğiz. Ardından “eşik” dediğimiz yere ulaşacağız. Bu noktadan sonra zemin çarşak ve parçalı kaya şeklinde olacak. Buradan isteyenler ile ortalama 4 saatlik Kaçkar tırmanışına devam edip 3937M Kaçkar zirvesine ulaşıyoruz. Öğle yemeğini zirve molasında kumanyalarımız ile yapıyoruz. Tekrar aynı rotadan dönüşe geçiyoruz. Dönüş yürüyüşü en dikkatli olacağımız zamanlar. Kısa molalar ile gücümüzü toplayıp vakitlice kampa geri dönüyoruz. Toplam 12 saat yürüyüş hedefliyoruz.

6.GÜN CUMA>  NASTAF YAYLASI - OLGUNLAR KÖYÜ – YUSUFELİ – AYDER YAYLASI
E Zirve yaptık, artık dönüş zamanı :) Bugün günümüz biraz da dinlenme günü niteliğinde geçecek. Sabah güzel kahvaltımız sonrası Dilberdüzü'nde ki kamptan ayrılıp Olgunlar köyüne rahat ve yavaş bir yürüyüş ile 3 saate ineceğiz. Öğle yemeğinde köyde aperatif bir atıştırma alacağız. Aracımıza binerek Yusufeli İlçesi üzerinden bir yolculuğumuz olacak. Önce Barhal Kilisesini gezeceğiz. Ardından Yusufeli ilçesi ve yeni barajları görerek Artvin Merkeze ulaşacağız. Buradan Ayder yaylasına ulaşıp otel’e yerleşiyoruz. Akşam canlı müzik/eğlence ile gezimizi sonlandıracağız.
Yürüyüş Süresi: 3 saat - Araç Yolculuğu: 4 saat

7.GÜN CUMARTESİ> AYDER – ÇEVRE GEZİSİ - TRABZON
Trans Kaçkar turumuzun son günü. Günü ve geziyi çeşitli çevre gezileri yaparak sonlandırıyoruz. İlk tercihimiz Huser Yaylası üzerinden Peri patikasını kullanarak yarım günlük bir yürüyüş yapmak. Fakat katılımcılar yürüyüşü tercih etmeyebiliyor. Alternatiflerimiz Fırtına Vadisinde Rafting, Çay fabrikası gezisi, çeşitli alışveriş ve çevre gezileri şeklinde oluyor. Gezilerimiz akabinde Trans Kaçkar programını bitirip saat 18.00 gibi katılımcıları Havaalanında yolcu ediyoruz.

*Turla ilgili albüme buradan ulaşabilirsin..

"Kaçkar'a geliyoruz fakat nasıl hazırlanmamız lazım" diyenlere.. Çok işinize yarayacak bilgiler burada ;)  

Ödenek: 3650 TL (Nakit tur fiyatı) - 3720 TL (Kk tek çekim) 
Single Konaklama Farkı: 650 TL

Neler dahil olacak?
-Trabzon’dan Trabzon’a bütün ara transferler,
-4 Gece otel ve pansiyon konaklaması
-2 gece kamp konaklaması,
-Tüm kamp malzemeleri, çadır-uyku tulumu-mat..vb
-6 kahvaltı, 4 Öğle kumanyası, 6 akşam yemeği,
-Ören yeri, ve Milli park giriş ücretleri
-Seyahat Sigortası

Cebinizden ne çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli. (İstanbul(vb)-Trabzon / Trabzon-İstanbul(vb)
-İlk gün ve son iki gün öğle yemekleri,
-Kaplıca ve müze girişleri,

Konaklama:
Turumuz 2 gece kamp 4 gece tesis konaklamalıdır. Kamp konaklamaları her türlü konfor düşünülerek organize edilir. Kamp malzemeleri (Yemek çadırı, masa, sandalye, mutfak ekipmanı, kişisel yemek ekipmanı) tarafımızdan karşılanır.
Tesisler;
3 gece Ayder Yaylasında Natura Lodge, Petek Otel, Ahşap Otel vb.
1 Gece Olgunlar Pansiyon
2 Gece Kamp

Not: Pandemi dolayısıyla tesis kapasitelerinin durumuna göre bölge değiştirmemek ve eş değer tesis sunmak koşuluyla değişiklik yapılabilir.

Ulaşım
Yeni süreçle birlikte ulaşım alanında da bazı değişiklikler oldu. Öncelikle biz yine her zamanki gibi minibüslerle hareket edeceğiz, orada bir değişiklik yok :) Buradaki en önemli fark araç kapasitelerini maksimum 8 kişiyle sınırlandırmak olacak. Evet, bundan sonraki tüm Doğu Karadeniz turlarını maksimum 8 kişiyle gerçekleştireceğiz.

Burada unutulmaması gereken en önemli süreç HES kodunuz olacak. 18-65 yaş aralığındaki katılımcılarımız yalnızca HES kodu ile seyahatini gerçekleştirebilmektedir, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz ise "Seyahat İzin Belgesi" ile turlarımıza katılabileceklerdir.

Tur araçlarımızda tüm katılımcılar için yeterli sayıda paketli maske, eldiven ve dezenfektan bulundurulacağını söylemeye bile gerek yok :)

Grupla buluşma saatlerimiz;
Pazar sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Trabzon havaalanından hareket etmiş olacağız.
Dönüş günü ise, Cumartesi akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Normal koşullarda bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle gelenler otogarda, kendi aracıyla gelenler belirleyeceğimiz buluşma noktasında karşılanır.

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Cuma yola çıkış ve dönüş için, Cumartesi akşam yine 19.00 ve sonrası Trabzon hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

Kendi aracınızla ulaşım için;
Gerçekleştireceğimiz programa kendi aracınızla da dahil olabileceksiniz. Bunun için bizlere önceden bilgi vermeniz durumunda aracınıza özel park yeri ayarlayabileceğiz.

Gerekli Malzemeler:
Hazırlıkla ilgili ayrıntılı tüm bilgilere Çantamda Neler Var linkinden de ulaşabileceğiniz gibi aşağıdaki liste de sizlere yardımcı olacaktır

Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)
Spor ayakkabı (Kampta giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
Uyku Tulumu (En az -10 konfor derecesinde olan.)
Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)
Anorak (Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar anorak )
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
Çorap (Sentetik, teri üzerinde tutmayan, her gün için bir tane)
Tozluk (Tercihe bağlı Zirve günü ve yağmurda kullanılabilir)
Bere (Polar veya benzeri)
Matara (Yaklaşık bir litrelik ped yada özel matara)
Fener (Kampta ve çadırınızda kullanacağınız, az pil yakan, tercihen alın feneri)
Güneş gözlüğü (Tercihen UV- A ve B Filtreli)
Havlu (Küçük, erken kuruyan)
Güneş kremi (Yüksek koruma faktörlü )
Nemlendirici krem (Kuruma ve çatlamalara karşı dudak kremi)
Güneş şapkası (Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan)
İlkyardım (Sürekli kullandığınız ve özellikle ihtiyaç duyacağınız kişisel ilaçlar; Rehberlerde geniş kapsamlı ilk yardım çantası bulunmaktadır)

Önemli Hatırlatma-Lar :)
*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. 
**Gezi ile ilgili paylaşımlarımızı sıcağı sıcağına takip etmen için
İnstagram hesabımız; https://www.instagram.com/icimdekigocebe/ 

Ayrıca, #içimdekigöçebe #HerkeseKaradeniz #tamzaratur #HerAdımBiziYakınlaştırır hasthag'lerini de paylaşımlarınızda çokça kullanınız.. Bakarsınız bir sürprizle karşılaşırsınız ;) 

Policy & Terms

*Turumuz maksimum 8 kişiyle yapılır. Minimum 6 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Turlarımız butik tur formatından ötürü az katılımcı ile gerçekleştiği için, en erken yapılan ödeme sırasına göre kayıtlar kesinleştirilir. Elinizi çabuk tutmakta fayda var :)
*Kayıt aşamasında tur bedelinin %30'u kaparo olarak alınır. Tura en geç 30 gün kala kalan ödemeler tahsil edilir.
*Katılımcılar, kendi adlarına yaptıkları kayıtlarını tura 10 gün kala bir başka kişiye devredebilir.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Rezervasyon iptallerinde;
-Turdan 30 gün öncesine kadar ücretin tamamı iade edilir.
-15 günden fazla süre kala yaşanan iptallerde konaklama ön ödemeleri, sigorta, hizmet bedeli, vergi vb. tutarlar düşüldükten sonra kalan tutarın %75'i iade edilir.
-Turun başlamasına 10 gün kala yaşanan iptallerde ise iade yapılmaz
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Payment Options

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Days : 7 | Nights : 6


InclusionsExclusions


Write Review x

Please Note : Once review added cannot be deleted or updatedAdd to wishlist

Need Assistance?

0212 251 98 64 / 05054970578Related Tours