Artvin'de Kısa Bir Kaçamak
Artvin, Türkiye
Booking Options
Date Select
Who No. Price
Adults 2,450 ₺

Total 2,450 TL
Deposit Now 500 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Artvin'de Kısa Bir Kaçamak
Description

ARTVİN'de KISA BİR KAÇAMAK (3 KİŞİYE KESİN HAREKET)
Şavşat-Borçka-Bazgiret-Papart-Arhavi-Ardanuç

Borçka ve Şavşat Karagöllerin muhteşem manzaraları, Cancir Yaylası, bölgenin en güzel Gürcü köylerinden olan Bazgiret, Şavşat'ın başlı başına kendine has güzellikleri, olağanüstü renk cümbüşüyle Papart Ormanları; fauna ve flora zenginliğiyle, tarihi kiliseleri ve geleneksel mimarisiyle Artvin'de sıkıştırılmış ama doyurucu bir tur düzenliyoruz. Unutmadan, 3 kişiye kesin hareket var.. ;)


PROGRAM
1.GÜN > TRABZON - BORÇKA – KARAGÖL – KLASKUR YAYLASI - ARALIK KÖYÜ
Turumuzun ilk günü.. Sabah uçağıyla Trabzon'a gelen katılımcılarımızı havaalanından alarak programımıza başlıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz kısa molalar sonrasında Cankurtaran geçidine çıkıyoruz. Zaman durumuna göre Yaşar'ın yerinde odun ateşinde çay molası veriyoruz. Tekrar yola çıktığımızda soluğu Borçka Karagöl'de alacağız. Karagöl'de yapacağımız keyifli yürüyüş ardından doğruca Klaskur yaylasına çıkıyoruz. Yaylada yapacağımız yürüyüş sonrası hava koşulları iyi ise günü burada batırıp Aralık köyüne inerek konaklayacağımız pansiyonumuz Lapera’ya yerleşiyoruz. Akşam soframızı bolca sohbet ve Çaça süsleyecek ;)

2.GÜN > ALABALIK KÖYÜ - CANCİR YAYLASI – GAMAŞET – BAZGİRET (MADENKÖY) - ŞAVŞAT
Sabah erken kahvaltı sonrası Alabalık köyü üzerinden Cancir Yaylasına gidiyoruz. Devamında tepeye çıkarak Gamaşet sırtına ulaşacağız. Bu bölgede yapacağımız yürüyüşle Bazgiret (Madenköy)’e varmış olacağız. Gün boyu bölgenin en güzel Gürcü köylerinden biri olan Madenköy’deyiz.. Köy, 100 yıl önce yapılmış ve hiç dokunulmamış gibi müze köy görüntüsünde. Bazgiret gezimizi tamamladıktan sonra aracımıza binerek 2 gece konaklayacağımız Şavşat'a ulaşıp odalarımıza yerleşiyoruz.

3.GÜN > YUKARI/AŞAĞI KOYUNLU – MEŞELİ KÖY - TİBETİ KİLİSESİ - ŞAVŞAT KARAGÖL – ŞAVŞAT
Bugün gün boyunca Şavşat doğal harikalarını gezeceğiz. Önce Yukarı ve Aşağı Koyunlu köyleri gezisi yapacağız. Ardından Meşeli Köy'ü ziyaret edip sonrasında Tibeti kilisesini de gezip Şavşat-Karagöl'e ulaşacağız. Burada yapacağımız çevre gezileri sorası Şavşat merkeze dönüp dinlenmeye geçiyoruz.

4.GÜN > PAPART ORMANLARI - ARDANUÇ – ARHAVİ-TRABZON
Kahvaltı sonrası Şavşat'tan ayrıldıktan sonra ilk gezi yerimiz Papart Ormanları olacak. Papart’ın muhteşem manzaraları eşliğinde yürüyüşümüzü yapıp Ardanuç’a doğru yola çıkıyoruz. Ardanuç’ta Gevherik Kalesi ve Cehennem Deresi Kanyonunu fotoğraflayıp sonrasında Arhavi’ye geçeceğiz. Uçağa yeterli vaktimiz kalmışsa Mençuna Şelalesini de görüp günü noktalayarak Trabzon Havaalanına ulaşıp grubumuzu yolcu ediyoruz.

Ödenek: 2450 TL (Nakit tur fiyatı) - 2600 TL (Kk tek çekim) 
Single Konaklama Farkı: 450 TL

Neler dahil? 
-Trabzon'da başlayıp Trabzon'da biten bütün transferler, ulaşımlar.
-3 gece konaklama,
-3 akşam yemeği,
-3 sabah kahvaltısı,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Ören yeri girişleri,
-Seyahat sigortası,
-Yürüyüş ve bölge mihmandarlığı

Cebinden ne çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Öğle yemekleri
-Özel harcamalarınız,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Nerede Kalacağız?
1 gece Klaskur Lapera Pansiyon
2 gece Şavşat Yeşil Vadi Otel 

Ulaşım
Yeni süreçle birlikte ulaşım alanında da bazı değişiklikler oldu. Öncelikle biz yine her zamanki gibi minibüslerle hareket edeceğiz, orada bir değişiklik yok :) Buradaki en önemli fark araç kapasitelerini maksimum 8 kişiyle sınırlandırmak olacak. Evet, bundan sonraki tüm Doğu Karadeniz turlarını maksimum 8 kişiyle gerçekleştireceğiz.

Tur araçlarımızda tüm katılımcılar için yeterli sayıda paketli maske, eldiven ve dezenfektan bulundurulacağını söylemeye bile gerek yok :)

Perşembe sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Trabzon havaalanından hareket etmiş olacağız.
Dönüş günü ise, Pazar akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Rehber
Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır.

Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hâkimdirler. Anlatılacak bilgi çok olduğundan dolayı daha önce turlarımıza katılan ve ikinci kez gelen katılımcılar bazen "bu anlattıklarını önceki turda anlatmadın" diye rehberlerimize sitemde bulunmaktadırlar :)

Ayrıntılı gezi ve anlatım için bizi tercih etmenizde bir nedeni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.

Gerekli Malzemeler
*Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibüslerle yapılmakta) :)
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
*Fotoğraf Makinesi

**Önemli Bilgi: Turlara katılımda Pcr testi uygulaması ile ilgili hazırladığımız güncel yazıyı https://www.tamzaratur.com/blog/turlara-katilimda-pcr-test linkinden okumanızı rica ederiz

Facebook Beğeni Sayfası

Twitter Hesabımız

YouTube Sayfamız

TamzaraTur İnstagram hesabı

İçimdekigöçebe İnstagram hesabı (Aktif)

Telegram Kanalımız

WhatSapp Duyuru Grubu

WhatSapp İletişim

Policy & Terms

*Minimum 4 katılımcı sağlanamadığı takdirde tur iptal edilir. *Rezervasyon iptali 2 gün öncesine kadar iade edilir. Veyahut bir sonraki geziye ön ödeme olarak kabul edilir. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. *Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Payment Options

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Days : 4 | Nights : 3


InclusionsExclusions


Write Review x

Please Note : Once review added cannot be deleted or updatedAdd to wishlist

Need Assistance?

0212 251 98 64 / 05054970578Related Tours