Her Hafta Fırtına'nın Yaylaları
Trabzon, Türkiye
Booking Options
Date Select
Who No. Price
Adults 2,950 ₺
Child 0 ₺

Total 2,950 TL
Deposit Now 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Her Hafta Fırtına'nın Yaylaları
Description

FIRTINA YAYLALARI - DOĞU KARADENİZ TURU
3 KİŞİYE KESİN HAREKET!!

Kısa formatta hazırladığımız bu gezide bölgenin bütün doğal güzelliklerini doyasıya yaşayabileceğiniz, yağmur ormanlarında tıpkı tropikal bölgelerde olduğu gibi yürüyüşler yapacağınız özel bir yayla turu sizleri bekliyor. 

Dünyanın korunmada öncelikli 200 ekolojik bölgesi arasında bulunan Fırtına Vadisinin en önemli özelliği, dünyada sayısı çok azalmış olan “doğal yaşlı ormanların" zengin yayılış göstermesidir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) 1999 yılında, Avrupa'nın biyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 orman alanını belirlemiştir. Türkiye'de yer alan bu alanlardan biri de Fırtına Vadisi'dir. Türkiye'nin “Dünyaya Armağanları” listesinde yer alan Fırtına vadisi ölmeden önce görülmesi gereken yerlerdendir. 

Yayla gezisi süresince geçireceğiniz bir haftalık zamanda, yöre insanını en iyi şekilde tanıyabilecek, onların o kıvrak zekâlarının yansımalarına tanık olacaksınız. Laz ve Hemşin kültürünü, atışmalı şarkıları, horon’un en havalı figürlerini, Karadeniz şarkılarının insanın ruhuna dokunan yanlarını ve daha birçok güzel anıya sahip olacaksınız. Eğlence için akşamları adeta şölene dönen zamanlarınız olacak.. Tüm bunların yanında Ayder Yaylasında horon, huzurlu ve temiz bir hava, bolca eğlence de cabası ;)

Pandemü süreci ile ilgili hazırladığımız yazı;.

Program:
1.GÜN > TRABZON – FIRTINA VADİSİ – RAFTİNG – BULUT ŞELALESİ – AYDER 

Türkiye’nin her noktasından gelebilen katılımcılarımızı Trabzon’da karşılıyoruz ve doğrudan Fırtına vadisine yöneliyoruz. Vadi tanıtımı sonrası Fırtına Deresinde isteyenlerle rafting yapıyoruz. Daha sonra Ayder Yaylasına doğru yöneliyoruz. İsteyenlerle Bulut Şelalesi gezisi yapıp otel’e yerleşiyoruz.

2.GÜN > AYDER YAYLASI - GUNT YAYLASI VE KAÇKAR DAĞI MİLLİ PARKI KEŞFİ
Bugün yaylaları tanıma günü, en kısa yürüyüşümüzün olacağı ısınma turu şeklinde gerçekleşecek rahat ve keyifli bir gün. Ayder Yaylasında direk otelimizden başlayacak bir yürüyüş yapacağız. Otelden vakitli bir şekilde ayrılıp yağmur ormanları, iri gövdeli kayınlar ve ladin ağaçları arasından Gunt Yaylasına doğru bir yürüyüş yapıyoruz. Burada bir süre gözlem yapıp patikadan dereye varıyor olacağız. Yürüyüş bitminde araç yolunu takip ederek otelimize geri dönüyoruz.

3.GÜN > HUSER YAYLASI YÜRÜYÜŞÜ- AYDER YAYLASI
Bütün vadiyi ve gezdiğimiz rotaları avucunuzun içine almış gibi görebileceğimiz bir yayla gezisi yapacağız. Huser Yaylası’na Ayder yaylasından yürüyüşe başlayarak biraz dik bir patikadan yürüyerek ulaşıyoruz. Huser Yaylası ve çevresini geziyoruz. 360 derece manzara eşliğinde dorukları, vadileri sizlere tanıtacağız. Horon ve yayla dinlencesi sonrası aynı patikadan yürüyerek Ayder Yaylası’na iniyoruz.

4.GÜN > ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – KONAKLAR MAHALLESİ – TRABZON
Bugün Çat vadisini ve yüz yıllık konakları keşif günü olacak. Önce Zilkale, Palovit Şelalesi gezilerini yapıyoruz. Çamlıhemşin Konaklar Mahallesine rotamızı çevirerek özel bir konakta gezi yapıyoruz olacak. Daha sonra öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası isteyenlerle iki köy arasında bir saatlik yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası aracımıza binerek sahil yolu üzerinden Trabzon Havaalanına ulaşıp sizleri yolcu ediyoruz.

Ödenek: 2950 TL (Nakit tur fiyatı) - 3125 TL (Kk tek çekim) 
Single Konaklama Farkı: 800 TL

Neler Dahil?
-Bütün ara transferler,  
-3 Gece Konaklama
-3 Kahvaltı,
-3 Akşam yemeği,
-Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
-Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Öğlen yemekleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Konaklama
Ayder’de Natura Otel veya Zafran Otel

Not: Pandemi dolayısıyla tesis kapasitelerinin durumuna göre bölge değiştirmemek ve eş değer tesis sunmak koşuluyla değişiklik yapılabilir.

Ulaşım
Yeni süreçle birlikte ulaşım alanında da bazı değişiklikler oldu. Öncelikle biz yine her zamanki gibi minibüslerle hareket edeceğiz, orada bir değişiklik yok :) Buradaki en önemli fark araç kapasitelerini maksimum 8 kişiyle sınırlandırmak olacak. Evet, bundan sonraki tüm Doğu Karadeniz turlarını maksimum 8 kişiyle gerçekleştireceğiz.

Burada unutulmaması gereken en önemli süreç HES kodunuz olacak. 18-65 yaş aralığındaki katılımcılarımız yalnızca HES kodu ile seyahatini gerçekleştirebilmektedir, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz ise "Seyahat İzin Belgesi" ile turlarımıza katılabileceklerdir.

Tur araçlarımızda tüm katılımcılar için yeterli sayıda paketli maske, eldiven ve dezenfektan bulundurulacağını söylemeye bile gerek yok :)

Grupla buluşma saatlerimiz;
Perşembe sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Trabzon havaalanından hareket etmiş olacağız.
Dönüş günü ise, Pazar akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Çarşamba yola çıkış ve dönüş için, Pazar akşam yine 19.00 ve sonrası Trabzon hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

Kendi aracınızla ulaşım için;
Gerçekleştireceğimiz programa kendi aracınızla da dahil olabileceksiniz. Bunun için bizlere önceden bilgi vermeniz durumunda aracınıza özel park yeri ayarlayabileceğiz.

Rehber
Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır.

Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hâkimdirler. Anlatılacak bilgi çok olduğundan dolayı daha önce turlarımıza katılan ve ikinci kez gelen katılımcılar bazen "bu anlattıklarını önceki turda anlatmadın" diye rehberlerimize sitemde bulunmaktadırlar :)

Ayrıntılı gezi ve anlatım için bizi tercih etmenizde bir nedeni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.

Gerekli Malzemeler
*Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibüslerle yapılmakta) :)
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
*Fotoğraf Makinesi

**Önemli Bilgi: Turlara katılımda Pcr testi uygulaması ile ilgili hazırladığımız güncel yazıyı https://www.tamzaratur.com/blog/turlara-katilimda-pcr-test linkinden okumanızı rica ederiz

Policy & Terms

*Turumuz maksimum 14 kişiyle yapılır. Minimum 6 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir.
15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır.
Tura 4 gün kala ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Payment Options

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Days : 4 | Nights : 3


InclusionsExclusions


Write Review x

Please Note : Once review added cannot be deleted or updatedAdd to wishlist

Need Assistance?

0212 251 98 64 / 05054970578Related Tours