Turlara Katılımda Pcr Test 04/09/2021


Turlara katılım ile ilgili önemli bilgilendirme;
 
Bilindiği gibi koronavirüs tedbirleri kapsamında son yayınlanan genelgenin ardından 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin bakanlıkça belirlenen etkinliklere katılımı için negatif PCR testi zorunluluğu getirilmiştir. 

Bu bağlamda, şehir dışına yapacağımız günübirlik-konaklamalı tüm turlarımızda, henüz aşı olmayanlara yolculuk öncesi 48 saat içinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmiştir. Bu turlarımıza katılım için 2 doz aşılı olmanız veya etkinlik öncesi son 48 saat içinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi yaptırmış olmanız gerekmektedir. 
 
Bakanlık tarafından;
6 Eylül 2021 
Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilecek. Bu çerçevede işletmeciler/organizatörler tarafından etkinliklere girişte HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak.
Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecek.
 
Aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için de negatif sonuçlu PCR testi bulunacak. Bu çerçevede 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecek. 
 
Valilikler/kaymakamlıklarca illerinde/ilçelerinde kişilerin toplu olarak bulunduğu diğer etkinlikler veya faaliyetlerden faydalanacak hastalığı geçirmemiş veya aşısız kişiler için İl/İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararlarıyla HES kodu üzerinden PCR test kontrolü zorunluluğu getirilebilecek. 

Konuyla ilgili ayrıntılı tüm bilgilere

Gerekli tüm kontroller, tura kayıt sırasında Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden Hes Kodunuzu kontrol ederek tarafımızdan yapılacaktır.

Bilgilerinize sunarız..